Forklaring tabell

Selve tabellen

Nummerene under Pl viser plasseringen i gruppa og er også en referanse til denne spilleren senere i tabellen. Om to spillere står helt likt, vil begge få samme nummer. Dette gjør det litt vanskligere å se resultater senere i tabellen, men foretrekkes fremfor å vise en egen rekke med startnummer i tillegg.

Navn inneholder Navnet til spilleren og klassen i parantes dersom det spilles flere BGP-klasser i en gruppe.

Født viser fødselsåret på spilleren, forurtsatt at fødselsdato er lagt inn ved registrering.

Enkeltresultater viser +, = eller - for henholdsvis seier, remis (uavgjort) eller tap. S eller H om spilleren selv hadde svarte ellet hvit i dette partiet, og nummeren til motstanderen forklart under Pl . WO markerer seier på Walk over, altså uten å spille. Dette skjer i BGP vanligvis når det er ujavnt antall spillere i gruppa, og WO vil normalt bli gitt til den i gruppa som har færrest poeng og som ikke har hatt WO tidligere i turneringen.

Poeng er sum poeng. I BGP brukes både poengskalaen med 1, 1/2, og 0 og 3, 2, 1 for henholdsvis seier remis og tap. Skalaen som vil brukt vil ikke påvirke plasseringen unntagen i noen sære tilfeller.

Kvalitet brukes for å skille de som kommer på samme poeng. Den *første kvaliteten (fra venstre) er poengene til motstanderene en har møtt bortsett fra den med laves poengsum. I neste kolonne kommer summen av motstanderenes poengsum uten fratrekk. Disse to kalles Monrad-kvalitet. Den som har best Monrad-kvalitet har virkelig spilt i en tøffere turnering enn den som har (mye) lavere.

Den siste kvaliteten er den såkalte Berger-kvaliteten. Berger-kvalitet regnes ut ved at man får poengsummen til den en har slått og halvparten av poengsummen til den en har spilt remis med. Berger-kvalitet brukes til å skille i turneringer der alle møter alle (Berger-turneringer) og som siste skille på kvalitet i andre turneringer. Berger-kvalitet rangerer etter prinsippet at det er bedre å slå en god motstander enn å tape for en dårlig. Dette prinsippet kan jo selvfølgerlig diskuteres, og er ikke så lett å rettferdigjøre som Monrad-kvalitet.

*) Om det er 7 runder eller mer vil det isteden være bortsett fra de to laveste poengsummene, i første kolonne, fra en i neste og alle medregnet i tredje.

BGP-poeng fra turneringen

BGP-poeng blir tildelt etter skala 20-17-15-13-11-10-9-8-7-6 og fem til resten ved mindre enn 50 deltagere i en turnering.
Med mer enn 50 deltagere blir skalaen 20-19-18-17-16-15-14-13-12-11-10-9-8-7-6 og 5 til resten.
I Kretsmesterskap gis det 20 til klassevinneren (i NM klassene) og 10 til resten.

BGP poeng fra turneringen (om de alt er registrert):
Merk at du har rask tilgang til oversikt over alle BGP-poeng for inneværende og tidligere sesonger fra lenkene nedenfor:
SK 1911 Voldsløkka BGP August 2025 BGP poeng registrert: ja

Utlisting av BGP-poeng

SK 1911 Voldsløkka BGP August 2025

KlasseNavnKlubbBGP-poeng
LilleputtEirik Johnsen Skogstad191120
LilleputtEmil GagnaireStjernen17
LilleputtAnton BaeRustad15
LilleputtOliver Miao191113
MiniputtEven Jåtog Trygstad191120
MiniputtNishel Maria WickramasingheRødtvet17
MiniputtAskil Bjørnarson Backer191115
MiniputtAlfred Hem Söderström191113
MiniputtFilip Johansen191111
MiniputtSigurd Jyssum Samdal191110
MiniputtTheo GrunnanRustad9
MiniputtOla Kornelius Ellingsen19118
MiniputtEdvard Giæver-Berge19117
MiniputtLeo Andreas Lac Haugan19116
MiniputtHaralds Ezis19116
MiniputtOla Malerud KjernsmoRustad5
MiniputtIraj BhatnagarOSS5
MiniputtAleksander Jankowski19115
MikroputtEven Nicolay Hoen Forthun191120
MikroputtIver Sageflått191117
MikroputtGunnar Odven-Winther191115
MikroputtHerman BårdsenSK 191113
MikroputtTorbjørn LaaneDragulf11
MikroputtAleksander Meling TjøntveitStjernen10
MikroputtMagnus Lunde Tefre19119
MikroputtOlav Viktor Thue-WenneråsVolda Ørsta8
MikroputtJonas Feiring Echholt19117
MikroputtRolf Felix Thue-Wennerås19116
MikroputtNora Lunde19115
MikroputtLavrans Mjøen19115
MikroputtAksel Mjøen19115
MikroputtOliver Boehlke19115
MikroputtHalvard Rognan Gravklev19115
MikroputtAlvina Zhao19115
MikroputtOscar Berdal19115
MikroputtZara Rafehi JohansenSK 19115
MikroputtZakaria JohansenVolda Ørsta5
MikroputtEiner Wendelbjerg-Hernes19115
MikroputtVladimir NazzalSK 19115
MikroputtPeter Vølstad19115